Kim jesteśmy i czym się zajmujemy

 

Firma INTEGRON rozpoczęła działalność w 1997 roku. Początkowo zajmowaliśmy się wyłącznie projektowaniem urządzeń laboratoryjno/serwisowych przeznaczonych dla działów serwisowych automatyki i elektroniki. Produkowaliśmy programatory pamięci stałych EPPROM/FLASH, później karty pomiarowe szybkich przetworników analogowo cyfrowych (1GSPS) oraz dedykowane sterowniki oparte na matrycach FPGA i procesorach ARM7/9.

Z upływem lat przekształciliśmy się w laboratorium badawczo-rozwojowe opracowujące technologie dla przemysłu zbrojeniowego i automatyki przemysłowej. W ramach współpracy z Polskim Holdingiem Obronnym Bumar, a później Mesko S.A. produkujemy podzespoły do systemów rakietowych Spike, Grom, Piorun. Współpraca z europejskimi jednostkami naukowymi zaowocowała między innymi udziałem przy budowie eksperymentu ATLAS w wielkim zderzaczu hadronow LHC.

Specjalizujemy się w wykorzystaniu procesorów sygnałowych DSP w obróbce danych z przetworników pomiarowych. Projektujemy dedykowane rozwiązania pomiarowe dla jednostek naukowych w Grecji, Włoszech i Wielkiej Brytanii.

Od 2007 roku dysponujemy własną linią produkcyjną elektroniki SIEMENS Siplace/DEK o zdolności montażowej 3mln elementów miesięcznie. Jesteśmy w stanie wyprodukować każde urządzenie elektroniczne zaprojektowane w naszej firmie.

W 2013 rozpoczęliśmy prace nad metodologią pomiarów parametrów wody w przemyśle spożywczym i gospodarce wodno-ściekowej. Wieloletnie badania zaowocowały powstaniem technologii optycznego-fluorescencyjnego pomiaru stężenia tlenu rozpuszczonego w wodzie. Nasze czujniki wykorzystują unikatowe szklano-polimerowe matryce z barwnikami porfirynowymi. Obecnie pracujemy nad technologią optycznego pomiaru pH i optycznego pomiaru mętności zgodnie z ISO7027.

Wśród polskich firm wyróżnia nas innowacyjne podejście do projektowania oraz umiejętność łączenia chemii i fizyki z elektroniką oraz informatyką. Jesteśmy jedyną polską firmą która opracowała własną technologię optycznych pomiarów gazów rozpuszczonych.

  

  

Prowadzimy badania nad nowoczesnymi technologiami

Posiadamy własną linię produkcyjną

Jesteśmy otwarci na współpracę